17 kwietnia 2024, 08:26

Teraz

Sport

A A A

PIŁKA RĘCZNA: Kępnianki zagrają o medale MP

Kadra Wielkopolski awansowała do Finału Mistrzostw Polski w piłce ręcznej dziewcząt, rocznika 2001. Gospodarzem półfinałowego turnieju było Resko. W reprezentacji naszego województwa występują cztery zawodniczki Polonii Kępno, a jednym z trenerów jest Grzegorz Markiewicz (Polonia).

Podczas turnieju półfinałowego nasza reprezentacja wygrała wszystkie mecze. Lubuskie ograła 32:11, Kujawsko - Pomorskie 18:17 oraz Pomorskie 17:12. Kadra Wielkopolski z pierwszego miejsca awansowała do grona 8 najlepszych drużyn w kraju. W reprezentacji naszego województwa występują: Maja Nowakowska, Vanessa Gajewska, Zuzanna Bednarek, Andżelika Zimoch. Oprócz dziewcząt Polonii w reprezentacji są także szczypiornistki z Gniezna i Dopiewa. - Nasze dziewczęta z Kępna są wyróżniającymi zawodniczkami tej reprezentacji. Nie tylko ja ich trener klubowy mam takie zdanie, ale również trenerzy innych reprezentacji. Kępnianki są bardzo szybkie wykańczają wiele akcji i zdobywają sporo bramek, co cieszy - powiedział Grzegorz Markiewicz.

17 lipca rozpoczną się finałowe rozgrywki, które wyłonią medalistki Mistrzostw Polski. Z jakim nadziejami pojedzie do Karpacza nasz zespół? - O wszystkim będzie decydowała dyspozycja dnia. Szansę są duże, ale każdy z każdym może wygrać. O wyniku będą decydować detale, o awansie do najlepszej czwórki w Polsce - przyznał trener Markiewicz. W grupie eliminacyjne nasz zespół zagra z Kadrą Dolnego Śląska, Kadrą Podkarpackiego i Kadrą Mazowieckiego.


Foto przekazane redalcji przez trenera Markiewicza. 

Autor: daniel.tarchala@radiosud.pl