28 kwietnia 2024, 12:07

18°

PIŁKA RĘCZNA: Trzy zespoły z Kępna na podium

Drugie miejsca zajęły zespoły Polonii Kępno w 43. Ogólnopolskim Turnieju Piłki Ręcznej. Zawody przez weekend rozgrywane były w kilku kępińskich halach.

W roczniku 2003 zespół trenera Grzegorza Markiewicza na 90 sekund przed końcem meczu finałowego ze Skałką Świętochłowice, prowadził różnicą dwóch bramek. Ostatecznie przeciwniczki równo z końcową syreną doprowadziły do remisu, a w doliczonym czasie zdobyły bramkę na miarę końcowego triumfu 17:16. - Dla wszystkich zespołów, które przyjechały do Kępna, było to fajne granie. W ten sposób można dobrze przygotować się ligowych rozgrywek - mówił trener Markiewicz. Trzecie miejsce w generalnej klasyfikacji 12 zespołów tego rocznika zajął KS Bystra.

Julia Kukuła z Polonii została wybrana najlepszą zawodniczką turnieju. Wyróżnienie dla najlepszej bramkarki otrzymała Agnieszka Zimowska (MUKS Skałka), a dla najskuteczniejszej - Natalia Wrona z KS Bystra (44 bramki).

W roczniku 2007 Polonia Kępno miała dwa zespoły. Trener Maciej Nowicki w ten sposób dał możliwość ogrywania się wszystkim swoim zawodniczkom, a sukces tym większy, że obydwa zespoły stanęły na II i III stopniu podium. - To były trzy dni dobrego grania. Dziewczyny podzieliłem na dwa zespoły, dlatego każda spędziła sporo minut na boisku, dlatego jestem bardzo zadowolony, bo patrząc szkoleniowo, to był to dla nas super turniej - przyznał w rozmowie z Radiem SUD trener Nowicki.

Zawody w tym roczniku także zakończyły się triumfem Skałki Świętochłowice. Maja Piątek (39 bramek) z Polonii została najskuteczniejszą zawodniczką turnieju, a Vanessa Mączka z Kępna najlepszą zawodniczką. Nadia Masner ze Skałki odebrała statuetkę dla najlepszej bramkarki.

Autor: daniel.tarchala@radiosud.pl