1 czerwca 2020, 23:54

Teraz

12°

Sport

A A A

PIŁKA NOŻNA: Plan przygotowań Polonii Kępno

Trener Polonii Kępno przedstawił opracowany już wcześniej plan przygotowań drużyny seniorów do rundy rewanżowej w IV lidze. Biało-niebiescy rozpoczną cykl treningowy 8 stycznia.

Mimo, że kępnianie skończyli sezon 24 listopada, to cały czas mają okres roztrenowania, który potrwa do połowy grudnia. Przerwa w treningach będzie niezwykle krótka. Piłkarze będą mieli trzy tygodnie wolnego, bo na jednostce treningowej pojawią się ponownie 8 stycznia. - Mam nadzieję, że w tym czasie chłopcy zdążą się zregenerować. Okres przygotowawczy nie będzie też długi, bo sezon zaczynamy 2 marca – mówi Radiu SUD trener Bogdan Kowalczyk.

W okresie przygotowawczym kępnianie mają zaplanowane 5 sparingów. - Sparingpartnerzy zróżnicowani, ale powiem szczerze, że brakuje nam tutaj rywalizacji z silniejszymi przeciwnikami. Z tym jednak jest ciężko w naszym regionie, bo takich drużyn u nas nie ma. Na potyczkę z III-ligowcem trzeba byłoby pojechać gdzieś dalej, a staramy się ograniczać koszty, bo już w lidze mamy ich sporo. Mamy swoje boisko i staramy się grać zimą na własnym obiekcie - przyznaje trener Kowalczyk.

25 stycznia kępnianie zmierzą się z Wartą Działoszyn(łódzka IV liga). Tydzień później (1 lutego) przeciwnikiem biało-niebieskich będzie OKS Olesno (opolska IV liga). 8.02 Polonia Kępno zagra z Victorią Ostrzeszów (wielkopolska Klasa Międzyokręgowa gr. 3). 15.02 kępnianie sparować będą ze Startem Namysłów (opolska IV liga), a 22.02 meczem z LZS Piotrówka (opolska Klasa Okręgowa gr. 2) zakończą przygotowania. - Z niektórymi zespołami już graliśmy, ale ten zróżnicowany zestaw rywali powinien zapewnić nam odpowiednie przygotowania. Prawdopodobnie wskoczą jeszcze dwa mecze kontrolne w środku tygodnia z drużynami, z niższych lig, ale zależy to od przebiegu przygotowań - dodał trener Polonii.

foto: fotografia-mpfoto.pl.pl

PLAN PRZYGOTOWAŃ
25 stycznia - Warta Działoszyn (łódzka IV liga)
1 lutego - OKS Olesno (opolska IV liga)
8 lutego - Victoria Ostrzeszów (wielkopolska Klasa Międzyokręgowa gr. 3)
15 kutego - Start Namysłów (opolska IV liga, mecz w Ostrzeszowie)
22 lutego - LZS Piotrówka (opolska Klasa Okręgowa gr. 2)

Autor: daniel.tarchala@radiosud.pl

Archiwum komentarzy
Tryb sortowania komentarzy:
  • ~yatzor : Może sparing z MKS Kluczbork Są w 3 lidze i są nie daleko.

    12:26, 12 grudnia 2018, | odpowiedz