28 lipca 2021, 08:10

Teraz

18°

Sport

A A A

RANKING: ZSP nr 1 Kępno na II miejscu w Wielkopolsce w rywalizacji sportowej

Szkolny Związek Sportowy „Wielkopolska” podsumował rywalizację we współzawodnictwie sportowym za rok szkolny 2019/2020. LO nr 1 z Kępna zajęło 14 miejsce, a ZSP nr 2 - 129.

ZSP nr 1 w Kępnie zajął w klasyfikacji II miejsce w gronie 271 placówek z całego województwa. Kępińską szkołę wyprzedził jedynie ZS nr 1 w Ostrzeszowie. - Bardzo się cieszymy, bo dla nas jest to historyczny sukces. Przyczynili się do tego wszyscy nauczyciele w-f oraz uczniowie, którzy w tych dyscyplinach i konkurencjach rywalizowali - powiedziała Radiu SUD Bogumiła Drobina, dyrektor ZSP nr 1.

O klasyfikacji decydowały punkty zdobyte podczas wszystkich zawodów sportowych- 421(najwięcej ze wszystkich szkół), co w przeliczeniu przez współczynnik konkurencji (16) dało kępińskiej szkole 673,6 pkt .

W szczególności o wyniku zadecydowały świetne występy w finałach wojewódzkich: I miejsce w piłce Ręcznej (K), II miejsce w sztafetowych biegach przełajowych (M), III miejsce w biegach ulicznych (M), IV miejsce w klasyfikacji wojewódzkiej w szkolnej lidze LA (K), VI miejsce w halowej piłce nożnej (M) i XII miejsce w biegach ulicznych (K).

Do tej pory najlepszym rezultatem, osiągniętym przez ZSP nr 1 było IV miejsce.

Autor: daniel.tarchala@radiosud.pl