29 stycznia 2020, 22:39

Teraz

Sport

A A A

REGION: Sztafeta pokoju już 1 września!

1 września 2019 r. zapraszamy wszystkich do uczestnictwa w „Sztafecie Pokoju”, organizowanej przez Gminę Wieruszów, Gminę Bolesławiec, Gminę Byczyna, Gminę Łęka Opatowska, Gminę Doruchów, Towarzystwo Historyczno- Kulturalne Arsonium oraz Gminny Ośrodek Sportu i Turystyki w Wieruszowie.

„Sztafeta Pokoju” organizowana jest celem upamiętnienia 80. Rocznicy Wybuchu II Wojny Światowej. Start sztafety nastąpi o godz. 4.45, a miejscem rozpoczęcia będzie Cmentarz komunalny w Byczynie. Meta biegu usytuowana jest w miejscowości Torzeniec, przy Pomniku ku czci mieszkańców zamordowanych podczas II Wojny Światowej w Torzeńcu.

Celem biegu jest oprócz upamiętnienia 80. Rocznicy Wybuchu II Wojny Światowej, uczczenie lokalnych miejsc pamięci, które są szczególnie ważne dla lokalnej i narodowej tożsamości. Sam bieg przebiegać będzie przez w/w Gminy, a tym samym jego trasa rozciągać się będzie przez 3 województwa tj. łódzkie, wielkopolskie i opolskie. Łączny dystans trasy wynosi ok. 62 km. Na całej długości trasy uczczonych zostanie trzynaście lokalnych miejsc pamięci, które szczegółowo zostały zaprezentowane na mapie.

Powyższy bieg ma charakter symboliczny, bez pomiaru czasu i klasyfikacji. Każdy uczestnik wystartuje w koszulce technicznej otrzymanej od organizatora. Ponadto dla każdego przewidziano pamiątkowe medale.

Pragniemy aby „Sztafeta Pokoju” na stałe wpisała się w kalendarium wydarzeń sportowych i kulturalnych, przyczyniając się do popularyzacji biegów, jako najzdrowszej formy ruchu, przy jednoznacznym ukazaniu historii lokalnych miejsc pamięci, a tym samym przekazaniu wartości i symboli kształtujących lokalne społeczności.

Serdecznie zapraszamy.

Autor: patryk.hodera@radiosud.pl