14 lipca 2024, 07:24

Teraz

17°

Sport

A A A

BADMINTON: Ruszyły 44 indywidualne Mistrzostwa Polski Seniorów

W kępińskiej hali widowiskowo-sportowej rozpoczęły się 44 indywidualne Mistrzostwa Polski Seniorów w Badmintonie. Organizatorem wydarzenia jest Olimpijska Akademia Sportu Technic-Bad, kępińskie Stowarzyszenie Explozja oraz Urząd Miasta i Gminy w Kępnie. Patronem medialnym jest Radio Sud.


Do Kępna już po raz drugi w historii badmintona kępińskiego przyjechało ponad 200 zawodników z całej Polski, w różnych kategoriach wiekowych. Rozgrywki rozpoczęły się dziś od godziny 9 rano, jutro 10 czerwca wyłonieni zostaną półfinaliści. W niedzielę odbędą się finały. Nad przebiegiem całej imprezy czuwa 12 profesjonalnych sędziów oraz sędzia główny. Mistrzostwa uświetni olimpijczyk Przemysław Wacha. To super wydarzenie i promocja miasta, mówi organizator Mirek Marek.


Piękne widowisko, zapraszamy serdecznie, będzie się bardzo dużo działo, wśród zaproszonych gości będzie nasz olimpijczyk, utalentowany badmintonista Przemysław Wacha., więc na pewno swoją osobą uatrakcyjni całe zawody. Przedział wiekowy rozgrywających to od 25 do 85 roku życia, co świadczy o tym, że badminton jest sportem dla wszystkich – mówi trener Mirek Marek.


Przez najbliższe trzy dni rywalizację zawodników oglądać można bieżąco w internecie www.youtube.com/@pzbad. 

Autor: joanna.kaczorowska@radiosud.pl