17 kwietnia 2024, 08:23

Teraz

Sport

A A A

SIATKÓWKA: Akademia Siatkarska z Plus Ligi dla dzieci z regionu kępińskiego

Akademia Siatkarska z Plus Ligi dla dzieci z regionu kępińskiego


Zdobywca Pucharu Polski 2024 - Aluron CMC Warta Zawiercie otwiera pierwszą siatkarską szkółkę w Wielkopolsce dla chłopców w wieku 7-15 lat. Zajęcia odbywać się będą na hali sportowej w Bralinie.


Na konferencji inaugurującej otwarcie szkółki zawitali zawodnicy czołowego zespołu siatkarskiej ekstraklasy: Mateusz Bieniek (Mistrz Świata z reprezentacją Polski), Tomasz Kalembka (zdobywca europejskiej klubowej Ligi Mistrzów) oraz były reprezentant Polski juniorów Jacek Sitarek, aktualnie koordynator klubu ds. szkoleń dzieci i młodzieży. - Dla mnie fakt, że mogę współpracować z siatkarskimi Mistrzami Świata, Mistrzami Europy czy medalistami Igrzysk Olimpijskich, to w jakimś stopniu spełnienie zawodowych marzeń. To, że akademia takiej sportowej marki może zawitać do regionu kępińskiego, na halę w Bralinie to podwójna radość i satysfakcja, że możemy sportowo edukować i pozytywnie zarażać do aktywności fizycznej najmłodszych naszych mieszkańców. Jeżeli sam Michał Winiarski - siatkarska ikona zaprasza dzieci i młodzież do Akademii to z pewnością warto brać udział w tej przygodzie - powiedział Radiu SUD Dawid Kosakiewicz odpowiedzialny w klubie z Zawiercia za marketing i sponsoring.


Podczas spotkania nie zabrakło czasu na wspólny mini-trening z siatkarskimi gośćmi w którym uczestniczyły dzieci sportowej klasy Szkoły Podstawowej w Bralinie. Mateusz Bieniek przekazał również dla gminy pamiątkową koszulkę z finału rozgrywek Pucharu Polski, który odbył się w marcu br. w krakowskiej Tauron Arenie.


Otwarte zapisy dla dzieci i młodzieży z regionu trwać będą do 12 kwietnia. Zgłoszenia można dokonywać mailowo: d.kosakiewicz@aluroncmc.pl lub telefonicznie: 600 054 003.

Autor: daniel.tarchala@radiosud.pl