30 maja 2020, 21:11

Teraz

12°

Sport

A A A

SIATKÓWKA: Legenda światowej siatkówki na Tauron Gigantach Siatkówki

X Międzynarodowy Charytatywny Turniej w Siatkówce Mężczyzn "Tauron Giganci Siatkówki" Kępno 2019 to nie tylko emocje sportowe profesjonalnych drużyn, ale również wiele atrakcji pozasportowych. W niedzielę odbędzie się Mecz Gwiazd, w którym zagra Giba, czyli legenda światowej siatkówki!

Brazylijczyka nie trzeba nikomu przedstawiać. Legendarny przyjmujący przez lata uważany był za najlepszego siatkarza globu, ale nie ma się czemu dziwić, bowiem Giba jest mistrzem i dwukrotnym wicemistrzem olimpijskim, trzykrotnym mistrzem świata, a także ośmiokrotnym triumfatorem Ligi Światowej.

Choć w 2014 roku Giba zakończył karierę siatkarską, to cztery lata później postanowił ją... wznowić. Co prawda nie gra na tak wysokim poziomie, jak kiedyś, ale teraz, jako 42-letni zawodnik, występuje w zespole IBB Polonia Londyn. Bierze również udział w różnych projektach siatkarskich, a przez dłuższy czas mieszkał również w Polsce. Co ciekawe, przyjechał m.in. na mecz PGE Skry w minionym sezonie Ligi Mistrzów. - Wpadłem, żeby spotkać się ze starymi przyjaciółmi, a z niektórymi miałem okazję grać na boisku. Jednym z nich jest trener Roberto Piazza, z którym współpracowałem we Włoszech czy Rosji. To mój bardzo bliski przyjaciel. Oprócz tego, oczywiście, że przyjechałem na mecz! Siatkówka to całe moje życie! - mówił wówczas Brazylijczyk.

Giba ponownie jest w Polsce, a co więcej, w weekend przyjedzie do... Kępna. Kibice ponownie będą mieli okazję zobaczyć go na boisku, bo w niedzielę weźmie udział w specjalnym Meczu Gwiazd, który zostanie rozegrany w ramach kampanii All Children Need You promującej walkę z białaczką limfoblastyczną wśród dzieci. Oprócz Brazylijczyka, zagrają m.in. Daniel Pliński czy Ireneusz Mazur, a naprzeciw nim stanie ekipa... Partner Tytularnego, czyli Tauron Polska Energia.

- Obecność takich gwiazd w Kępnie, na czele z Gibą, to dla nas ogromne wyróżnienie i potwierdzenie, że organizujemy wielką imprezę o skali europejskiej, a teraz już chyba światowej. Jestem przekonany, że kibiców czeka sporo emocji, ale też zabawy, bo mecze gwiazd mają to do siebie, że ogląda je się znakomicie. Przez dwa dni turnieju Giba będzie również rozdawał autografy i pozował do zdjęć, więc to doskonała okazja, by zrobić sobie pamiątkę. Cała akcja promuje walkę z białaczką wśród dzieci, więc to kolejny szczytny cel, w który się włączamy - mówi Wojciech Rozdolski, organizator turnieju.

Wstęp na niedzielny Mecz Gwiazd, który rozpocznie się o godz. 12, będzie wolny.

Przypomnijmy też, że we właściwym turnieju, który zostanie rozegrany jako mecz Polska - Włochy, w sobotę (12 października) o godz. 14.45 Jastrzębski Węgiel zagra z Powervolley Milano, a o 17.30 PGE Skra podejmie Gas Sales Piacenza. W niedzielę zespoły zamienią się rywalami. mecz Jastrzębski Węgiel - Gas Sales Piacenza rozpocznie się o 14.45, a PGE Skra - Powervolley o 17.30.

Kibice wciąż mogą kupować bilety na zawody. Wejściówki w cenie 60 złotych na każdy dzień turnieju można kupić w biurze hali widowiskowo-sportowej w Kępnie przy ul. Sportowej 9 oraz online na www.pk.kepno.pl.

Transmisję z turnieju przeprowadzi telewizja Polsat Sport.

Terminarz turnieju:
sobota (12 października):
Jastrzębski Węgiel - Power Volley Milano (godz. 14.45)
PGE Skra Bełchatów - Gas Sales Piacenza Volley (godz. 17.30)
niedziela (13 października):
Jastrzębski Węgiel - Gas Sales Piacenza Volley (godz. 14.45)
PGE Skra Bełchatów - Power Volley Milano (godz. 17.30)

fot.: wp.pl

Autor: