25 stycznia 2020, 17:24

Teraz

Sport

A A A

STREET WORKOUT: Kiril Karabut wygrywa w Kępnie

Pochodzący z Charkowa na Ukrainie, Kiril Karabut, zwyciężył w rozgrywanych na hali widowiskowo - sportowej w Kępnie zawodach Poland St8Workout Battles III.

Była to już trzecia edycja międzynarodowych zawodów i druga rozgrywana przy okazji "Lata na sportowo". Niestety z powodu opadów deszczu zawody rozpoczęły się z godzinnym opóźnieniem i nie w parku przy hali widowiskowo - sportowej, a wewnątrz hali.
Pochodzący z Ukrainy 17-latek, pokonał 16 zawodników z Polski, Czech i Ukrainy.
Zawodnicy rywalizowali w trzech rundach. Najpierw w parach na zasadzie 1 na 1, gdzie każdy z zawodników miał dwa 45-sekundowe wyjścia, po których troje sędziów decydowało o przejściu jednego z zawodników do kolejnego etapu. W drugiej rundzie zawodnicy mierzyli się na tych samych zasadach, a pary rozlosowano wg. tzw "drabinki turniejowej". Do finału przeszło 5 zawodników, po dwóch reprezentantów Polski i Ukrainy, a także jeden zawodnik z Czech. W finale zawodnicy występowali na przemian jeden za drugim. Każdy z finalistów miał trzy 30-sekundowe wejścia, podczas której musiał pokazać siłę, dynamikę, wytrzymałość i poprawność techniczną wykonywanych figur. Ostatecznie najlepszy okazał się Kiril Karabut, drugie miejsce zajął ubiegłoroczny zwycięzca Vitaly Melnik, a trzecie Mistrz Polski - Olek Waszkiewicz.
- No niestety pogoda troszkę pokrzyżowała nam plany, wszystko było przygotowane i miało wyglądać jeszcze lepiej niż wyglądało. Najważniejsze, że udało nam się zawody zorganizować i zawodnicy nie przyjechali na marne. Zawodnicy prezentowali dzisiaj bardzo wysoki poziom i chyba byli mocniejsi niż rok temu. Nasze zawody są znane na coraz większym obszarze, w tym roku mieliśmy także zawodników nie tylko z Polski i Ukrainy, ale także z Czech i mamy nadzieję, że na przyszły rok uda się zebrać jeszcze większą ekipę z innych krajów Europy - powiedział nam Darek Hoiński ze St8Workout Kępno.
Pula nagród w sobotnich zawodach wynosiła 6 tysięcy złotych. Przyznano także nagrodę specjalną dla najmłodszego zawodnika turnieju. Został nim zaledwie 12-letni Dima Papin.

Autor: