27 kwietnia 2024, 04:00

TENIS STOŁOWY: Jan Kasendra szósty w Mistrzostwach Polski

W dniach 07-09.10.2016 roku w Łodzi odbyły się kolejne już XXVI Mistrzostwa Polski Nauczycieli i Pracowników Oświaty w Tenisie Stołowym. Kolejny sukces na swoim koncie zanotował  emerytowany nauczyciel z Kępna-  Jan Kasendra, który w bardzo silnej konkurencji zajął wysokie 6 miejsce. Miał duże szanse na zajęcie wyższego miejsca, ale w meczu o wejście do czołowej czwórki po wygraniu 1 seta 11:6 uległ po zaciętej walce późniejszemu brązowemu medaliście Tomaszowi Dziubeckiemu. Poziom zawodów jest coraz wyższy i bardzo wyrównany o czym najlepiej świadczy fakt, że ubiegłoroczny zwycięzca tej kategorii Andrzej Głodek z woj. mazowieckiego przegrał już w I rundzie 3:2 z Waldemarem Nowakowskim z Częstochowy a nasz pingpongista  pokonał jego pogromcę w tym samym stosunku w drodze do ćwierćfinału. Andrzej Głodek zakończył ostatecznie rywalizację w kategorii 51-60 lat na miejscu czwartym. Podobny los spotkał mistrzów Polski w kat. 61-70 i powyżej 70 lat, którzy musieli się zadowolić miejscem tuż za podium. Wyżej wspomnianą kategorię 51-60 lat wygrał mający ukraińskie pochodzenie Jurij Fomin (były mistrz juniorów Ukrainy, aktualnie trener tenisa stołowego i wychowawca wielu znakomitych zawodników      m. in. Jakuba Kosowskiego- mistrza  Polski seniorów w grze pojedynczej oraz brązowego medalistę mistrzostw Europy w turnieju drużynowym). W finale zwyciężył 3:1  Jana Pawlickiego z woj. pomorskiego-  tenisistę 3 ligi i byłego zawodnika  niemieckiej Bundesligi. Z innych reprezentantów województwa wielkopolskiego  na 7 miejscu w kategorii 41-50 lat uplasował się  grający obecnie w trzecioligowym UKS Piast Ostrzeszów  a przed laty mistrz Wielkopolski-  Robert Mądry. W mistrzostwach wzięło udział około 100 najlepszych tenisistów stołowych nauczycieli z całego kraju, którzy rywalizowali w 4 kategoriach wiekowych kobiecych (w tym 1 dla zawodniczek  zrzeszonych) oraz 7 kategoriach męskich (w tym 1 dla zawodników zrzeszonych). Wśród zaproszonych gości była m. in. posłanka na Sejm VII i VIII kadencji , mistrzyni Europy w siatkówce- Małgorzata Niemczyk. Organizatorem zawodów był Zarząd Okręgu Łódzkiego  Związku Nauczycielstwa Polskiego. /autor artykułu Jan Kasendra/.

Autor: joanna.kaczorowska@radiosud.pl