30 kwietnia 2024, 15:28

25°

TENIS STOŁOWY: V Turniej tenisa stołowego w Olszowie

W sobotę 26.01 w Domu Strażaka w Olszowie odbył się V Turniej Tenisa Stołowego o Puchar sołtysa Olszowy oraz Przewodniczącego RG LZS w Kępnie-kategoria OPEN.

Turniej kolejny cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem uczestników. W dziewięciu kategoriach wiekowych udział wzięło prawie 60 zawodniczek i zawodników z różnych miejscowości. - Bardzo się cieszę, że po raz kolejny nasz turniej cieszył się tak dużym zainteresowaniem, ale przede wszystkim cieszy fakt, że w pierwszej części zawodów, czołowe miejsca zajęli zawodniczki i zawodnicy z naszego sołectwa. Dziękuję wszystkim osobą zaangażowanym przy organizacji turnieju, osobą pełniącym dyżury na sali podczas ferii oraz panu Andrzejowi Gojowi za zapewnienie ciepła na sali przez okres ferii - powiedział Radiu SUD sołtys Olszowy Grzegorz Berski.

W najmłodszej kategorii wiekowej (do 13 lat) zwyciężyli Rozalia Froń (Olszowa) i Sebastian Marczak (Olszowa). W kategorii 14-18 lat najlepsi okazali się Otylia Berska (Olszowa) i Kamil Derdak (Biadaszki). W kategorii powyżej 18 lat zwyciężyła rywalizację wśród kobiet Julia Rybczyńska (Olszowa). Przemysław Klepacz (Opatów) okazał się najlepszy w kategorii 18-40 lat. Rywalizację w kategorii 41-50 lat wygrał Mieczysław Skotnik (Siemianice), a w grupie powyżej 50 lat najlepszy był Jan Kasendra (Kępno). Kategorię OPEN wygrał Paweł Gottfried (Łęka Opatowska).

Autor: daniel.tarchala@radiosud.pl