26 kwietnia 2024, 14:59

12°

TENIS: Udany koniec roku tenisistów stołowych

Kolejne sukcesy osiągnęli w ostatnich dniach tenisiści stołowi naszego regionu.

W trzecim turnieju III Grand Prix Tenisa Stołowego - Syców 2016 w kategorii gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych zwyciężył uczeń Liceum Ogólnokształcącego im. mjra Henryka Sucharskiego w Kępnie, aktualnie zawodnik UKS „Piast” Ostrzeszów Robert Walery z Trębaczowa. On też wygrał klasyfikację końcową III Grand Prix. W kategorii open niezrzeszeni (powyżej 20 lat) II miejsce zajął Jan Kasendra z Kępna, który wziął udział tylko w 2 turniejach. Tego samego dnia czyli 11 grudnia 2016 roku w Gorzowie Śląskim odbył się V Świąteczny Turniej Drużynowy Tenisa Stołowego w którym wspomniany wcześniej Jan Kasendra wspólnie z Jerzym Ciekańskim z Woli Wiązowej (woj. łódzkie) zajęli w kategorii powyżej 100 lat (suma lat dwóch zawodników) znakomite 3 miejsce. Drużyna ta przeszła przez rozgrywki grupowe jak burza i przegrała tylko jedno spotkanie o wejście do finału z parą z Wielunia (Pychyński, Chmielarz) a w meczu o 3 miejsce pokonała wyraźnie Hanasa z Gorzowa Śląskiego i Olszowego z Praszki. Natomiast w kategorii młodszej poniżej 100 lat drużyna w składzie: Dariusz Grabowski (Kępno) i Andrzej Gogol (Mnichowice) zakończyła zawody w bardzo silnej obsadzie na 6 miejscu.
Tydzień wcześniej w tej samej hali sportowej dobiegło końca jubileuszowe X Grand Prix Gorzowa Śląskiego. W generalnej klasyfikacji amatorów powyżej 50 lat na pierwszym miejscu uplasował się Mirosław Wydmuch z Krzepic przed Janem Kasendrą a zaszczytne 8 miejsce w doborowej stawce wywalczył Władysław Kącki ze Słupi pod Kępnem.
Zakończyło się również VII Grand Prix Ziemi Kluczborskiej w tenisie stołowym. W całym cyklu rozgrywanym bez podziału na kategorie uczestniczyło 25 zawodników z województw: opolskiego, śląskiego, łódzkiego i wielkopolskiego. Najlepszym zawodnikiem, który wygrał trzy z czterech turniejów okazał się Robert Klafczyński z Zabrza. Tuż za nim znalazł się triumfator trzech edycji Rafał Wójcik z Bytomia. Na 3 miejscu sklasyfikowano Mariusza Gorejowskiego z Kluczborka, który przysłowiowym „rzutem na taśmę” wyprzedził dopiero w finałowych zawodach o 1 punkt zajmującego 3 lokatę po 3 turniejach- Jana Kasendrę.