7 grudnia 2023, 12:23

Teraz

Sport

A A A

PIŁKA NOŻNA: To już pewne - Marcel Surowiak poprowadzi wiosną Polonię 1908 Marcinki Kępno

To już pewne - Marcel Surowiak poprowadzi wiosną Polonię 1908 Marcinki Kępno. Po wtorkowych rozmowach klub i trener osiągnęli porozumienie. W najbliższych dniach podpisana zostanie umowa.

To powrót do Kępna 39-letniego szkoleniowca z Kluczborka, po 21 latach. Niegdyś występował (przez rundę jesienną) w ówczesnej III-ligowej drużynie z Kępna (po fuzji z Lignomatem Jankowy). Strzelił nawet gola Obrze Kościan. Później jego kariera piłkarska nabrała rozmachu.

Po występach w Metalu Kluczbork, Lignomacie i Polonii przeniósł się do Hetmana Byczyna. Grał także przez wiele lat w Odrze Opole, MKS Kluczbork, LZS Leśnica i LZS Proślice, Swornicy Czarnowąsy, a ostatnio przez kilka lat w Agroplonie Głuszyna. Ma na koncie także występy w Polonii Bytom w ekstraklasie!

- Bardzo się cieszę, że otrzymałem propozycję pracy w Kępnie. Dla mnie to początek nowego rozdziału w zawodzie trenera. Do tej pory pracowałem w IV lidze, w Agroplonie. Mam nadzieję, że podołam wyzwaniu. Poprzeczka zawieszona jest wysoko, bo wiosną trzeba będzie zdobyć sporo punktów, żeby się utrzymać się w IV lidze. Jestem przekonany, że wspólnie z zarządem i piłkarzami nie tylko uchronimy się przed spadkiem, ale będzie to także początek dobrego projektu na przyszłość - powiedział Radiu SUD Marcel Surowiak.

Przypomnijmy, w połowie rundy jesiennej posadę trenera Polonii 1908 Marcinki stracił Tomasz Jaworski, a na warunkowej licencji WZPN drużynę prowadził Adrian Kurzawa (prawdopodobnie zostanie asystentem Surowiaka). Teraz Tomasz Jaworski został trenerem Victorii Ostrzeszów z którą swój pierwszy mecz wiosną rozegrają kępnianie.

Przygotowania biało-niebiescy rozpoczynają 18 stycznia. Nie jest tajemnicą, że drużyna zostanie solidnie wzmocniona. Cel jest jeden - utrzymanie IV ligi.

Autor: daniel.tarchala@radiosud.pl