26 kwietnia 2024, 20:35

12°

TRIATHLON: RUNKAYAKBIKE w Wieruszowie

Zawodami sportowymi "RUNKAYAKBIKE" rozpoczęły się 24. Dni Wieruszowa. Nietypowa rywalizacja wymagała sporego wysiłku i tyle samo doświadczenia.

Zawodnicy mieli do pokonania 6 km biegu, 15 km jazdy na rowerze oraz 3 km spływu kajakiem po Prośnie. Po weryfikacji na pierwszym miejscu podium stanął Adam Dąbek, mieszkaniec Pieczysk w gminie Wieruszów. - Bardzo lubię rywalizację sportową. Już od małego brałem udział w różnych biegach. Kiedyś brałem udział w triathlonie na dystansie sprinterskim. Pomyślałem, że to podobna dyscyplina, czemu nie spróbować. Bardzo fajne warunki. Na rowerze odczuwało się wiatr, ale nie przeszkadzało aż tak bardzo żeby popsuć rywalizację. Mi się bardzo przyjemnie brało udział.

Na starcie "RUNKAYAKBIKE" stanęło prawie 50 zawodników, bo tylko tyle miejsc z uwagi na względy bezpieczeństwa udostępnili organizatorzy. - Jesteśmy miło zaskoczeni, że zostały obsadzone wszystkie miejsca - cieszy się Maciej Baciński, dyrektor GOSiT. - Mam nadzieję, że jest to dobry prognostyk na przyszłość, że tę imprezę będziemy kontynuować, aczkolwiek jest ona bardzo wymagająca pod względem organizacyjnym.