10 grudnia 2022, 06:06

Teraz

Sport

A A A

KĘPNO: VI Bieg Integracyjny "Goń marzenia dla zdrowia"

Na stadionie Projekt Kępno odbył się VI Bieg Integracyjny „Goń marzenia dla zdrowia”, którego organizatorkami były: Iwona Idzikowska, Ewelina Malinowska, Magdalena Tobias, Joanna Wawrzyniak oraz Anna Paluszek. Była to już szósta z rzędu inicjatywa integrująca środowisko szkolne poza murami szkoły.


W realizacji projektu uczestniczyli: młodzież, rodzice oraz dyrekcja i nauczyciele Zespołu Szkół Ponadpodstawowych Nr 1 w Kępnie, którzy rywalizowali z wieloma konkurencjami sportowymi (sztafety 4x400m dziewcząt, chłopców i mieszane a także 800m dziewcząt, chłopców, rodziców). Dla zwycięzców przygotowane zostały medale i dyplomy, a wśród wszystkich uczestników biegów rozlosowano vouchery oraz wręczono upominki. Sponsorami wydarzenia byli: Rada Rodziców przy ZSP nr 1 w Kępnie, Monika Zawieja i Poziomka Polish shop, Lincoln Ewelina Król.


W tegoroczny bieg została włączona akcja promująca wiedzę o transplantologii. W ten sposób przybliżono wiedzę jak ważną metodą leczenia i ratowania życia jest transplantacja i dlaczego warto rozwiewać mity na jej temat. Popularyzacja wiedzy o transplantacji jest narzędziem pozwalającym zwiększyć liczbę przeszczepów w Polsce. Gościem specjalnym wydarzenia była Monika Zawieja oczekująca na przeszczep serca.


Uczniowie wraz z rodzicami i nauczycielami bardzo aktywnie spędzili ten popołudniowy dzień.

Autor: redakcja@radiosud.pl