25 czerwca 2024, 07:57

Teraz

18°

Sport

A A A

PIŁKA NOŻNA: XIV Międzynarodowy Turniej Piłki Nożnej

Widzew Łódź wygrał XIV Międzynarodowy Turniej Piłki Nożnej. Zawody w miniony weekend zorganizował MUKS Marcinki Kępno. Turniej rozegrano na Stadionie Miejskim w Kępnie. W zawodach wystąpili piłkarze rocznika 2005. Zagrały w nim zespoły z Niemiec, Ukrainy, Węgier, Słowacji, Włoch i Polski.

W finałowym starciu młodzi piłkarze Widzewa Łódź pokonali 4:1 NFV Kreis Aurich. Na trzecim miejscu uplasowały się Marcinki Kępno II, które w decydującym starciu pokonały FK Lwów 1:0. Na piątym miejscu zameldowała się FC Academy Wrocław, a na szóstym MZKS Lechia Dzierżoniów. Na siódmej lokacie turniej ukończyli piłkarze S.D. Vigor Nvona Gualdo Bastardo, a na ósmej Marcinki Kępno I. Dziewiątą lokatę zajęli młodzi gracze ENCS Varosi Sport Club, dziesiątą AP Ostrzeszów. Na jedenastym miejscu rywalizację zakończyła drużyna Giganci Radymno, a na dwunastym TJ Start Svinica.
- Nasz turniej to już tradycja. Pierwotnie zawody odbywały się w hali, ale z różnych względów, głównie oszczędnościowych, staraliśmy się organizować mecze w okresie letnim, na naturalnych boiskach. Podczas zawodów gościmy naszych przyjaciół, a zarazem partnerów piłkarskich z Europy. Są także znane marki młodzieżowe z Polski - powiedział Radiu SUD Aleksander Woźniak, prezes MUKS Marcinki Kępno. W klasyfikacji indywidualnej, najlepszym bramkarzem wybrano Mateusza Kamińskiego z Marcinków. Najlepszym zawodnikiem uznano Mateusza Sikorskiego z Widzewa Łódź, a najlepszym strzelcem został Nikodem Myśliński z Marcinków.

Przy okazji rywalizacji młodzików, zorganizowano zawody także w kategorii oldbojów. Tą rywalizację wygrała Polonia Kępno. Drugie miejsce zajęły Marcinki Kępno. Na trzecim miejscu uplasowali się oldboje z Lwowa. Czwartą lokatę zajęło Tom-Olo. Na kolejnych pozycjach zakończyli turniej zawodnicy z Włoch, Słowacji i Radymna. Najlepszym strzelcem turnieju został Jacek Gałowski z Polonii Kępno.

Autor: redakcja@radiosud.pl