14 kwietnia 2024, 04:06

Teraz

12°

Sport

A A A

TENIS STOŁOWY: Zwycięski weekend UKS Piast Poprava

To był kolejny niezwykle udany weekend dla tenisistów stołowych z Ostrzeszowa. Drużyna UKS Piast Poprava najpierw wygrała swój kolejny mecz na parkietach pierwszej ligi, a następnie po raz trzeci w ostatnich latach wywalczyła zwycięstwo w  finale Wojewódzkiego Pucharu Polski, kwalifikując się tym samym do grona 16 najlepszych ekip w Polsce! Kolejnym rywalem ostrzeszowian w pierwszej lidze był GMKS Strzelec Frysztak, drużyna zajmująca aktualnie piątą pozycję w tabeli. Już to zwiastowało zaciętą i wyrównaną walkę. Tym bardziej, że zawodnicy UKS-u mieli prawo odczuwać zmęczenie długą, blisko 450-kilometrową trasę na Podkarpacie. I rzeczywiście, sukces w tym spotkaniu wymagał ponadprzeciętnego zaangażowania.  
- Trudny teren, trudni zawodnicy, czterech zawodników na równym poziomie - podsumowuje Paweł Piotrowski. - Grało się bardzo ciężko, ale daliśmy radę i po raz kolejny pokazaliśmy, że jesteśmy solidnym teamem. Cieszymy się z wyniku. 
Wspomniany wynik to 6:4 dla UKS Piast Poprava. 
- Doceniamy mocno to zwycięstwo - zapewnia prezes klubu Jarosław Krzywaźnia. - Trzeba też wziąć pod uwagę, że Paweł Piotrowski wystąpił na własną prośbę, mimo tego, że borykał się z bardzo uciążliwą kontuzją. Mimo to zagrał, zdobył dwa punkty, w tym ten decyzujący. Duże brawa dla niego, ale i całej ekipy, ponieważ każdy z zawodników punktował w tym meczu. Morale zespołu na pewno jest coraz wyższe bo to już drugie z rzędu zwycięstwo w tej rundzie. 
Po tak trudnym starciu, w pełni uzasadnione były obawy o formę ostrzeszowskiej ekipy podczas odbywającego się następnego dnia w Opalenicy Wojewódzkiego Finału Pucharu Polski. W rywalizacji, oprócz UKS Piast Poprava, udział wzięły: KTS Grześkowiak Kórnik, UKS Nałęcz Ostroróg i MKTS Opalenica. 
- Zespoły z Wielkopolski postawiły nam trudne warunki – nie kryje J. Krzywaźnia. - Wygraliśmy z KTS Grześkowiak Kórnik 4:0 i 4:2 z  UKS Nałęcz Ostroróg, ale na pewno nie były to dla nas łatwe spotkania.
Dzięki temu ostrzeszowianie awansowali do półfinału na szczeblu centralnym, zaplanowanego na 1 i 2 kwietnia. Znacznie wcześniej, bo już 4 lutego, zmierzą się natomiast na własnej sali z liderem pierwszej ligi – KS Polonią Król Montaż Zbrojenia Kielce. Mecz zapowiadany jako hit sezonu rozpocznie się o godzinie 16.00 w sali OSS  Piast na ulicy Sportowej. Emocje gwarantowane.


 

Autor: lukasz.smiatacz@radiosud.pl