20 września 2020, 12:07

Teraz

18°

Fakty

A A A

KĘPNO: List otwarty dyrektora GOSiT Wieruszów do prezesa spółki "Projekt Kępno"

Dyrektor Gminnego Ośrodka Sportu i Turystyki w Wieruszowie Maciej Baciński wystosował list otwarty do prezesa spółki "Projekt Kępno". Sprawa dotyczy lodowiska w Wieruszowie. Materiał zobaczycie tutaj: https://youtu.be/5NjFrGMTMSUList otwarty, w odpowiedzi na artykuł: „Mam wątpliwości co do tej ilości i frekwencji”

                                                                                                      Sz.P
                                                                                                      Karolina Pilarczyk- Dworaczyńska
                                                                                                      Prezes Spółki „ Projekt Kępno”

Jako Dyrektor Gminnego Ośrodka Sportu i Turystyki w Wieruszowie jestem odpowiedzialny za dobry wizerunek naszej instytucji w oczach opinii społecznej, dlatego też czuję się zobowiązany do ustosunkowania się do Pani wypowiedzi, która pojawiła się na łamach naszej lokalnej rozgłośni radiowej Radio Sud w dniu 12 lutego 2020r.

Jestem bardzo zaskoczony faktem, iż sugeruje Pani publicznie, że przedstawione przez nas informacje w artykule dotyczącym rekordowej frekwencji na naszym lodowisku, są mało wiarygodne. Jeszcze bardziej jestem zdumiony faktem, że wnioski te Pani wysuwa na podstawie funkcjonowania lodowiska w Kępnie. Jak tak doświadczona osoba w zarządzaniu infrastrukturą sportową, jak Pani Prezes, może porównywać frekwencję na dwóch różnych obiektach, mających całkowite inne lokalizacje, inną ofertę alternatywną a może przede wszystkim innych zarządzających prowadzących całkowicie inną politykę cenową i kadrową?

Nasza działalność opiera się na środkach publicznych, jest przejrzysta a wszystkie wyniki finansowe, czy dane statystyczne są ogólnodostępne. Zanim więc Pani upubliczniła swoje wątpliwości co do wiarygodności podawanych przez nas danych, mogła Pani w odpowiednim trybie zwrócić się do nas o ich udostępnienie. Bardzo chętnie byśmy je przekazali, być może przydałby się również Pani w przyszłości do lepszego „sparametryzowania” lodowiska w Kępnie.

Zazwyczaj wszystkie osoby związane w jakiś sposób ze sportem lub pracujące na rzecz sportu i propagowania szeroko pojętej kultury fizycznej, starają się kierować w życiu a szczególnie już we wzajemnych relacjach zasadą Fair-Play. Oczywiście, że każdemu używając tutaj nomenklatury sportowej, w przypływie emocji zdarzają się faule i przewinienia, ale każdego kto kieruje się w/w zasadą stać na przyznanie się do popełnionego błędu i poszanowania swoich partnerów.

Mam nadzieję, że również i Pani jako osoba zarządzająca spółką „Projekt Kępno” , spółką która to jest odpowiedzialna za kreowanie sportu i kultury fizycznej na terenie Gminy Kępno, będzie się kierować w przyszłości zasadą Fair-Play i z szacunkiem odnosić do osiągnięć innych osób czy instytucji.

Wieruszów 12.02.2020

 

Autor: daniel.tarchala@radiosud.pl